Het stroomnet zit vol in vrijwel de hele provincie Utrecht. Hierdoor kunnen er voorlopig geen nieuwe stroomaansluitingen bij. Dat betekent bijvoorbeeld dat woningbouw uitgesteld wordt en dat bedrijven niet kunnen uitbreiden.
Het knelt vooral van november tot en met februari, tussen 16.00 en 21.00 uur. Want tijdens die ‘piekuren’ verbruiken veel mensen tegelijk stroom (wassen, koken, auto aan de lader), terwijl er weinig wordt opgewekt.
Kies een rustiger moment, met hulp van een app
Jij kunt helpen ruimte te maken op het stroomnet. Hoe? Door een rustiger moment te kiezen voor je was, de vaatwasser en andere elektrische apparaten. De app EnergieID helpt je daarbij. Je ziet daarin onder andere wat je per uur verbruikt en hoe goed het jou lukt om meer buiten de piek te doen.
Samen maken we het verschil
Zon op de Ronde Venen wil graag bijdragen aan meer ruimte op het stroomnet en de Energieke Rondeveners ondersteunen deze actie. Hoe meer huishoudens meedoen, hoe meer effect. Daarom krijg je de Premium versie van de app 1 jaar gratis van Zon op de Ronde Venen (daarna ga je automatisch naar de gratis versie, dus geen gedoe of rekening). Mooi meegenomen: na afloop krijg je een cadeaubon. Hoe meer je verplaatst, hoe hoger het bedrag. Dat is maximaal € 25. De app houdt je score bij.
Meedoen?
Dat kan als je in de provincie Utrecht woont (behalve de gemeente Vijfheerenlanden) en een slimme meter hebt.
✍️ Vraag direct de gratis app aan: Link app
Aanmelden kan tot 1 november 2026 en kies bij je aanmelding voor Zon op De Ronde Venen
Vermijd de piek! Een project van Zon op de Ronde Venen en Energie van Utrecht
Hier lees je meer informatie over het project Vermijd de piek!, en de privacyverklaring, over wat er met je gegevens gebeurt.




